Bieganie – sposób na schudnięcie do wakacji!

Już za kilka miesięcy lato, co dla wielu osób oznacza czas urlopów, plażowania i odpoczynku. Przez do odchudzanie spędza nam sen z powiek. W tym okresie wiele osób zadaje sobie pytanie jak szybko i skutecznie stracić na wadze. Pozbywanie się zbędnych kilogramów to proces złożony z puntu widzenia biochemii. Jednak do każdego człowieka powinno przemawiać równanie: 70% sukcesu to dobre odżywianie, a 30% aktywność fizyczna.

Dietmap_porada_10_krokow_do_zmniejszenia_ryzyka_nowotworu (5)
Aby szybko zmniejszyć swój rozmiar trzeba mieć ujemny indeks kaloryczny. Oznacza to, że należy spożywać mniej kalorii niż to ile organizm potrzebuje, aby funkcjonować w ciągu doby. 7000 tysięcy kalorii, które ciało pobiera z tkanki tłuszczowej, zamiast z pożywienia zapewnia nam schudniecie 1 kg. Odchudzanie bazujące tylko na zmniejszeniu porcji jedzenia jest nieefektywne. Aby zwiększyć ilość zużywanej energii warto zadbać o aktywność fizyczną. Bieganie jest najprostszym sposobem na odchudzanie. Wystarczy tylko ubrać się i pobiec. Owszem, warto zainwestować w buty, które zapewnią nam odpowiednią amortyzację, ochronią nasze kolana przed zniszczeniem. Jednak jest to wydatek jednorazowy i sięgający kwoty miesięcznego karnetu na siłownie. Początki mogą być trudne. Po 30 sekundach biegu ciężko będzie złapać oddech. Warto wtedy zastosować technikę naprzemiennego biegania i maszerowania.

Efekty pracy można bardzo szybko zaobserwować. Korzyści takiego treningu są bardzo liczne Odchudzanie będzie przebiegać zdecydowanie łatwiej i szybciej. Bieganie poprawi samopoczucie poprzez produkcje endorfin. Dlatego warto połączyć aktywność ze zdrowym, racjonalnym odżywianiem, gdy chcemy przygotować się do lata.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *