Zdrowe gubienie zbędnych kilogramów ze wskaźnikiem BMI

Prawidłowa waga ma ogromne znaczenie dla ludzkiego zdrowia, dlatego warto dbać o to, by nie borykać się z nadwagą lub otyłością, jak również niedowagą. Śmieciowe jedzenie dostępne na każdym rogu, szybkie tempo życia, które powoduje, że ludzie często nie zjadają regularnych posiłków czy cukier obecny w wielu produktach spożywczych, to wszystko sprawia, że współczesny świat boryka się z problemem nadwagi i otyłości. Jak w takim razie zdrowo zgubić niepotrzebną warstwę tłuszczyku?

Dietmap_artykul_czy_gluten_mi_szkodzi (2)

Przede wszystkim, warto jest obliczyć swoje BMI. Można to zrobić samodzielnie lub za pomocą specjalnego kalkulatora. Obecnie, kalkulator BMI można bez problemu znaleźć w sieci, dlatego dostęp do niego ma w zasadzie każda osoba. Wskaźnik pokazuje, czy posiadana waga jest prawidłowa. Na jego podstawie można również łatwo obliczyć ile kilogramów należy schudnąć, by osiągnąć odpowiednią dla posiadanego wzrostu wagę. Oczywiście, ten wskaźnik nie powinien być jedyną wyrocznią, ale pewnego rodzaju drogowskazem, dającym ogólny punkt odniesienia. Może się bowiem zdarzyć, że nawet prawidłowa waga nie będzie oznaczała dobrego stanu zdrowia, ponieważ niekiedy ma się do czynienia z nadmiernym otłuszczeniem narządów wewnętrznych, dlatego w miarę możliwości warto jest uzupełnić odchudzanie analizą składu ciała. To badanie przypomina wchodzenie na wagę, nie jest bolesne i trwa bardzo krótko, jednak jest w stanie doskonale ocenić stan ludzkiego organizmu.
Nadmierne odchudzanie nie jest zdrowe, a nie znając „widełek” najlepszej dla siebie wagi bardzo często można się zbyt zapędzić w gubieniu nadprogramowych kilogramów. Odchudzanie koniecznie musi być zdrowe i w żadnym razie nie należy przesadzać z ograniczaniem kaloryczności spożywanych posiłków, ponieważ może to mieć bardzo negatywne skutki dla ludzkiego zdrowia. Zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem jest powolne odchudzanie się, które zmniejsza ryzyko wystąpienia efektu jojo, który bardzo często dotyczy osoby odchudzające się w ekspresowym tempie. Zdrowie zawsze powinno mieć priorytetowe znaczenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowy tryb życia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *