Cukrzyk na diecie

Kiedy dowiadujemy się, że cierpimy na cukrzycę, niezwłocznie potrzebna staje się wizyta u lekarza diabetyka, od którego dostaniemy garść niezbędnych informacji dotyczących tego, jak należy prowadzić życie, by dieta cukrzycowa przynosiła rezultaty korzystne dla funkcjonowania naszego organizmu. Kilka zasad wprowadzonych do naszego menu diametralnie może zmienić nasze podejście do jedzenia, a wynika to z tego, że dieta dla diabetyka nie należy do najprzyjemniejszych. Okazuje się ona wyzwaniem z jakim musi się zmierzyć każdy chory. Nie warto jednak się poddawać, ponieważ zdrowie ma się tylko jedno i to jego stan wpływa na to jak się czujemy i ile możemy osiągnąć.

 

Dietmap_porada_co_z_tym_glodem (2)

Codzienność w kuchni

Podstawowe zasady, jakie należy wprowadzić do własnej kuchni zakładają, że każdy diabetyk bez względu na wszystko powinien ich przestrzegać. Są one o tyle ważne, że wpływają na niemal wszystkie przepisy diety cukrzycowej. Jak to wygląda w praktyce? Zwykłe receptury znajdowane w książkach kucharskich lub na blogach kulinarnych trzeba dostosować do zaleceń lekarskich po to, aby nie przekroczyć zalecanych dawek konkretnych składników odżywczych. Chodzi tutaj oczywiście głównie o ilość cukru, która musi być w sam raz dopasowana do stanu fizycznego diabetyka. Na talerzu nie mogą znajdować się szczególnie posiłki zawierające tzw. puste kalorie, dlatego że maja one bardzo destrukcyjny wpływ na stan zdrowia. Już teraz poznaj najważniejsze zasady diety cukrzycowej

Kiedy brakuje pomysłów

W momencie, kiedy diabetyk nie wie, na co może sobie pozwolić, warto zaproponować mu wizytę w prywatnym, sprawdzonym gabinecie dietetyka. Fachowa pomoc może okazać się niezbędną w podejmowaniu decyzji o tym, jak dokładnie ma wyglądać menu. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, kiedy chory wybiera się na wakacje lub będzie zmuszony w najbliższym czasie zmienić tryb życia. Oprócz zaleceń czysto dietetycznych, dietetyk pomoże także rozwiać bardziej szczegółowe pytania dotyczące zagadnień, jakie wokół siebie wciąż wytwarza dieta cukrzycowa. Warto jest wiedzieć więcej i spać spokojnie z pewnością, że nasz organizm będzie dobrze się sprawował.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowe odżywianie, Zdrowy tryb życia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *