Jak osiągnąć dietetyczny sukces?

Ludzie odchudzali się i będą się odchudzać – ten trend jest czymś tak oczywistym, że aż trudno pomyśleć, by na przełomie kilku lat miało się coś zmienić. Skąd się bierze? Chyba można stwierdzić, że żyjemy coraz bardziej świadomi tego, jak nasz wizerunek wpływa na innych ludzi, a nawet na nas samych, na poczucie komfortu psychicznego podczas leżakowania na plaży czy wyjścia z koleżanką na basen. Mamy też większe przekonanie o tym, że odpowiednia aparycja to przepustka do lepszej pracy. Nie ma się co dziwić tego typu myślom, bo jak samemu można zauważyć, kiedy dobrze się prezentujemy, łatwiej nam załatwić wiele spraw. Życie codzienne, w którym non stop spotykamy innych ludzi też sprawia, że chcemy być postrzegani jako atrakcyjni. W końcu, kiedy dobrze wyglądamy, dobrze się czujemy. Zobacz już teraz najlepszy kalkulator BMI online

dietmap-galeria-dieta-kopenhaska-3Równowaga

Co jednak zrobić, jeśli mimo wielu już prób nasze BMI nadal pozostawia wiele do życzenia? W takim przypadku myślą przewodnią powinno stać się dla nas osiągnięcie jednego, jedynego celu, jakim będzie doskonała figura. Wymaga to przejścia na ściśle kontrolowaną dietę, która zakłada pełnowartościowe posiłki dostarczane organizmowi w odpowiednich odstępach czasowych, ale nie tylko to. Pamiętać należy też o tym, aby systematycznie się ważyć, zapisywać nasze postępy, obserwować swój organizm, to jak reaguje na dietę, jak się zmienia i czy nie potrzebuje czegoś innego, co pozwoliłoby mu na lepsze funkcjonowanie.

Innym ważnym elementem jest dbanie o aktywność fizyczną. Niezbędny jest przynajmniej czterdziestominutowy trening dwa, trzy razy w tygodniu. Poprawi on nasz metabolizm oraz zapewni szybszą utratę zbędnych kilogramów i, co bardzo ważne, poprawi humor, który podczas stosowania diety jest narażony na dość duże wahania. Watro wziąć również pod uwagę fakt, że nasze samopoczucie będzie lepsze, kiedy do samej kuracji podjedziemy z uśmiechem i dystansem. Oczywiście mamy jedno ciało na całe życie i dlatego trzeba o nie dbać, ale po zjedzeniu produktu z listy zakazanych, nic się nie stanie, kalkulator BMI nagle nie wskaże wyższej wartości. Przeciwnie, drobny „szaleństwa” powinny być dla nas jeszcze większą motywacją do ciągłego starania się o lepszą wersję siebie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Diety i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *