Odchudzanie – zacznij od odpowiedniego nastawienia

Jak szybko schudnąć? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza wtedy, gdy zbliża się jakaś ważna uroczystość, na której chcieliby wyglądać rewelacyjnie. Zadanie nie jest łatwe, szczególnie, gdy do zrzucenia mamy sporo kilogramów. Ważne jest przy tym, aby było to zdrowe odchudzanie, a więc takie, które w konsekwencji nie spustoszy naszego organizmu.

page-4-img-1

Grunt to odpowiednie nastawienie
Metod na to, jak schudnąć jest obecnie co najmniej kilka. Możemy ćwiczyć, odpowiednio się odżywiać, czy zażywać skuteczne preparaty. Nie zawsze jednak efekt uzyskamy szybko i nie zawsze też będzie on długotrwały. Wszystko zależy od naszych predyspozycji, ale także od naszego nastawienia. W zasadzie od tego ostatniego zależy bardzo dużo. Dzisiejsza medycyna nie jest pod tym względem jednostronna. Są lekarze, którzy podstawę widzą w odpowiednim leczeniu farmakologicznym i przyjęciu konkretnego stylu życia. Ale wielu jest też takich, którzy uważają, że cały proces można odwrócić, jeśli tylko odpowiednio zaczniemy myśleć o sobie i swoim życiu. Nawet jeśli otyłość wynika z nieprawidłowości organizmu, można je w którymś momencie wyeliminować, ale do tego potrzebne jest odpowiednie nastawienie.

Nie poddawaj się – szybkie efekty są możliwe
Oczywiście łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Ale musimy pamiętać, że zrobić też możemy, że nie jest to niewykonalne. Znane są przypadki ludzi, którzy z dnia na dzień pozbywają się znacznie gorszych chorób, jak na przykład raka. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ogromną moc ma siła naszego umysłu. To tak naprawdę tutaj wiele się zaczyna – od naszego pojmowania i patrzenia na dane sprawy, w tym także na nas samych i nasz organizm. Nie ulega wątpliwości, że wiele chorób można wyleczyć siłą woli. Doskonałym przykładem są wszystkie te przypadki, w których zastosowano efekt placebo, a które zakończyły się dla pacjenta wyleczeniem i przywróceniem do właściwego stanu zdrowia. Efekt placebo wciąż jest za mało brany pod uwagę w medycynie, chociaż dzisiaj coraz bardziej doceniany.

Uporaj się z innymi problemami
Jak zatem przepis na skuteczne odchudzanie? Przede wszystkim należy zacząć od właściwego nastawienia – a więc od zrozumienia, że jak najbardziej jest to możliwe i nie musi przychodzić z trudem. Uporajmy się też z różnymi innymi problemami w naszym życiu – bardzo często się bowiem okazuje, że przyczyną otyłości jest problem, który tkwi zupełnie gdzie indziej…

Ten wpis został opublikowany w kategorii przepisy dietetyczne, Suplementy na odchudzanie, Zdrowe odżywianie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *