Dieta proteinowa – sposób na szczupłą sylwetkę

Dbanie o siebie – ostatnio wszyscy zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo jest ono ważne. Uprawianie rozmaitych dyscyplin sportowych, rzucanie palenia, życie bez używek – czy nie masz wrażenia, że słyszysz teraz o tym wszystkim znacznie częściej niż wcześniej?

Nagle okazuje się, że większość Twoich znajomych coś trenuje, że po zakończeniu dnia pracy, nie odpoczywają oni na kanapie, lecz w klubie fitness albo na pływalni. Sporo osób stosuje również rozmaite diety. Jedną z tych dość często wybieranych jest dieta proteinowa.bialko

Czy już o niej słyszałeś? A może ją stosowałeś? Jeśli jeszcze nie – tłumaczymy. Dieta białkowa to zbiór konkretnych zasad, nakazów i zakazów, do których powinniśmy ściśle się stosować. Jeżeli będziemy mieć wystarczająco silnej woli, by tak zrobić, nasza sylwetka poprawi się, co z pewnością jest poważną motywacją dla wielu osób. Zasady diety proteinowej mówią, że musisz zrezygnować z niektórych składników odżywczych, inne natomiast zaczniesz spożywać częściej niż dotąd. Do tych drugich należą oczywiście wszelkie produkty zawierające białko, a więc takie, jak mięso, ryby czy też jajka. To ich jest w jadłospisie, jaki narzuca nam dieta proteinowa najwięcej.

Dieta, w tym także dieta białkowa, to jednak zawsze spore wyzwanie. Stosowanie się do niej przez dłuższy czas na pewno nie jest łatwe. W końcu każdy z nas ma jakieś swoje upodobania kulinarne, jakieś zachcianki. Nawet osoba o najsilniejszej woli miewa chwile słabości. Czasami jest tak, że wszystko się udaje, dieta proteinowa niby już dobiega końca, a my nagle się łamiemy i poddajemy. Jeżeli obawiamy się takiej sytuacji, warto pomyśleć o jakimś systemie motywacji. Możemy na przykład co tydzień nagradzać się za wytrzymałość jakiś zakupem, nowym przedmiotem, przyjemnością (ale nie kulinarną!). Warto także wypróbować rozmaite przepisy diety proteinowej. Dzięki nim jadłospis, który na pozór wydaje się nudny, wcale nie musi taki być. A może Ty masz jeszcze jakieś inne pomysły? Podziel się nimi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Diety, Zdrowy tryb życia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *