A czy Ty masz już swój karnet na siłownie?

Coraz więcej ludzi jest zainteresowanych ćwiczeniami, mającymi dobry wpływ na ich sylwetkę. Spowodowane jest to przez kilka różnych czynników. Nadwaga, otyłość, czy pragnienie zrzucenia zbędnych kilogramów, których przybyło – to kilka z przyczyn. Kolejna przyczyna tego stanu rzeczy jest oczywista i każdy powinien mieć ją na uwadze: sport to po prostu zdrowie i ludzie o tym pamiętają.

Dietmap_porada_dieta_na_plodnosc-3.jpg

Moda jest następnym z powodów takiego stanu rzeczy. Jazda na rowerze, bieganie są w szczególności popularne w największych miastach. Wszystkie te powyższe czynniki sprawiają, iż ćwiczenia fizyczne są coraz bardziej popularne. Treningi planują starsi oraz młodsi, osoby na wsiach i w miastach, kobiety i mężczyźni. To bardzo dobrze – zaznaczają lekarze i specjaliści. Idealnie jest jeśli jesteśmy wysportowani, bo sport ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, lecz również na ogólne samopoczucie. Trening należy skonsultować właśnie z doktorem. To on podpowie, co należy robić, jakie ćwiczenia wykonywać, a jakich trzeba unikać. Lekarz będzie wiedział co jest zdrowe dla naszego organizmu. Każdy jest po prostu inny, ma inny organizm, nasze organizmy często znacznie się różnią. Wiedzą o tym lekarze i trzeba o tym pamiętać. Przytoczyć można tutaj bardzo obrazowy przykład. Załóżmy, iż ktoś ma chore kolana i stawy biodrowe czy innego rodzaju. Chodzenie po górach, bieganie nie będzie tutaj z całą pewnością zalecone przez lekarza. Raczej zaproponuje ćwiczenia odchudzające, lecz w postaci pływania na basenie czy ogólnych rozwijających ćwiczeniach.

Pomoc doktora albo też innego specjalisty jest wskazana, aby nasz trening nie zakończył się po prostu źle. Pamiętajmy o tym i zróbmy wszystko z rozwagą. Treningi wykonujmy zgodnie z zaplanowanym cyklem działań, z uwzględnieniem wskazówek lekarza i sygnały, jakie dostajemy od naszego organizmu. Ćwiczenia ustalajmy w racjonalny sposób i je wykonujmy. Wtedy na sto procent będziemy cieszyć się zdrowiem i świetną sylwetką przez długi okres czasu. Raduje to, że obywatele Polski uprawiają coraz więcej sportu, a także dbają o profilaktykę. Wiele chorób da się w ten sposób wyeliminować i uniknąć. Zmorą krajów takich jak USA, Wielka Brytania, czy Belgia są cywilizacyjne choroby – i mamy je właśnie tutaj głównie na myśli, to one są wyraźnie niebezpieczne i stanowią zagrożenie w dzisiejszym świecie.

Do nas ten problem również pomału dociera, poprzez wiele sieci fast food oraz wszelkiego typu chemię stosowanej w żywności. Niestety, ale bez właściwych aktywności fizycznych już wkrótce możemy odczuwać nie tylko nadwagę czy nawet otyłość, lecz po prostu odbije się to w straszny sposób na ludzkim zdrowiu. Także opłaca się zaplanować ćwiczenia odchudzające, miejmy zaplanowany trening. Powodzenia, opłaca się starać i regularnie trenować!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport, Zdrowe odżywianie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *