Dlaczego mamy problem ze skutecznym odchudzaniem?

We współczesnych czasach coraz większa ilość osób interesuje się schudnięciem. Na kilka bardzo różnych sposobów można zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się zdrowiem. Czasami wydaje się jednak, że rzadkością są skuteczne diety odchudzające. Dlaczego tak jest?

Dietmap_dieta_na_cellulit (2)

Rozpocząć należy od tego, że skuteczne odchudzanie powinno być planowane, poprzedzone merytoryczną analizą naszych możliwości i indywidualnych predyspozycji. Różna waga, inne preferencje dotyczące żywienia, inne organizmy – to powoduje, że nie każdy ma możliwość odchudzania się w ten sam sposób. Odchudzanie powinno to uwzględniać, musi poza tym zawierać informacje na temat uprawianych przez daną osobę sportów. Nie wystarczy bowiem sama dieta. Skuteczne odchudzanie to również właściwy plan treningowy i rozwoju. Aktywność fizyczna więc oraz dieta. To dwa filary efektywnego odchudzania. Celem tego artykułu jest podanie informacji na temat każdego z nich, podanie kilku przykładów.

Dieta odchudzająca jest tak naprawdę tematem-rzeką. O diecie możemy mówić cały czas, podawać bardzo różne przykłady. Jest ona uzależniona choćby od kultury, w jakiej przebywają dane osoby oraz w jakiej się obracają. Inna dieta odchudzająca będzie w USA, Kanadzie, Kolumbii, a zupełnie inna w Jemenie czy Iranie. Kraje te cechuje inna tradycja i zupełnie inne obyczaje, a także przyzwyczajenia. To właśnie tradycja oraz inne obyczaje są bardzo ważne i sprawiają, że w różnych krajach dieta jest różna. Co powinno charakteryzować właściwą dietę? Mało tłuszczów, mało węglowodanów. One działają szkodliwie i tak naprawdę powodują to, iż przybieramy na wadze i nie mamy jak utrzymać atrakcyjnej sylwetki. Fatalne nawyki żywieniowe to cecha wielu osób i to one sprawiają, że osiągnięcie sukcesu nie jest łatwe. Jeśli mamy taką dietę, to odchudzanie jest bardzo, bardzo trudne i musielibyśmy wykonywać bardzo dużą ilość ćwiczeń. Trzeba więc to zbilansować, czyli mieć zarówno dobrą dietę, jak także ćwiczyć.

Jeżeli nie spożywamy dużej ilości tłuszczów, złych substancji, cukrów, czy słodyczy to możemy powiedzieć, że nasza dieta jest ok.. Białko występuje zarówno w różnego typu mięsie, jak także i we wszelakich odmianach warzyw, przykładowo strączkowych. Z mięsa warto wybrać na przykład kurczaka, który jest chudy, najlepiej pierś z kurczaka. Niektóre mięsa, jak na przykład golonka są tłuste i należy ich unikać, bo możemy przytyć. Z kolei warzywa to na przykład brokuły czy rośliny strączkowe. Konsumowanie takiego rodzaju produktów sprawi, że przez długi czas będziemy cieszyć się dobrym samopoczuciem, takie produkty zawierają dobrej jakości białko.

Sport natomiast powinien być regularny, w szczególności w postaci długiego wysiłku, który odbywamy regularnie. Zbędne kilogramy zrzucimy właśnie, jeśli będziemy stosowali się do powyższych wskazówek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Diety, Zdrowe odżywianie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *