Zanim zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny…

Sytuacja na rynku produktów bankowych się zmienia, a co za tym idzie – korzystne kilka lat temu oferty obecnie mogą nie mieć już tak atrakcyjnych warunków. Dlatego też wiele osób decyduje się na kredyty konsolidacyjne – dzięki nim płacą jedną ratę zamiast kilku, a samo zobowiązanie jest niższe niż te dotychczasowe.

Przejrzyj ranking kredytów konsolidacyjnych

Duża konkurencja wśród banków sprawia, że poszczególne placówki starają się przyciągnąć klientów atrakcyjnymi warunkami umowy. Czasem może to być specjalna oferta dla dotychczasowych klientów, a niekiedy dla tych nowych, dlatego warto śledzić aktualne rankingi najlepszych kredytów na rynku. Tego typu zestawienia uwzględniają najważniejsze kryteria, jak np. okres kredytowania, czy wysokość comiesięcznych rat do spłaty, dzięki czemu łatwiej będzie odnaleźć najlepszą w konkretnym przypadku propozycję.

Porozmawiaj z pracownikiem banku

Kiedy już wybierzemy kilka najciekawszych na rynku ofert, nie pozostaje nic innego jak udać się do banku i poznać szczegółowe warunki umowy. Oprócz tego pracownik banku zbada naszą zdolność kredytową, która zależy m. in. od wysokości stałego dochodu. Oczywiście może zdarzyć się, że bank nie zechce podpisać z nami umowy, ale wcale nie oznacza to, że w innej placówce nie otrzymamy kredytu. Poszczególne instytucje mają inne kryteria podczas wydawania decyzji o przyznaniu kredytu, dlatego po pierwszym niepowodzeniu należy udać się do konkurencji.

Zastanów się czy warto

Chociaż konsolidacja kredytów ma niewątpliwie wiele zalet, w niektórych przypadkach będzie po prostu niekorzystna – wydłużony czas na spłatę długu przekładać się może na zwiększenie kosztu całkowitego takiego zobowiązania. Dlatego też warto szczegółowo porównać aktualne warunki spłaty kilku kredytów z zasadami ich regulowania po konsolidacji. Czasem warto sięgnąć po tzw. wakacje kredytowe, zamiast zaciągać kolejne zobowiązanie. Porównanie ofert to jedyny sposób, aby przekonać się, która z nich będzie w naszej sytuacji korzystniejsza. Sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych na stronie oszczednoscionline.pl/kredyty-konsolidacyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konsolidacja kredytu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *