Czy warto stosować dietę Dukana? Fakty i mity.

Odchudzanie jest obecnie w modzie. Ludzie starają się dbać o siebie. Poszukiwane są zatem różne diety, które pozwolą skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Coraz więcej mówi się na temat diety dukana. Podobno wiele osób odchudzało się w ten sposób i są bardzo zadowolone z efektu. Czy warto stosować dietę dukana?

Dietmap_porada_czy_w_ciazy_mam_jesc_za_dwoje (1)

Fakty i mity

Wokół tej diety narosło wiele niedomówień. Sporo osób nie potrafi stosować jej prawidłowo, przez co ma ona zły wpływ na zdrowie. Warto więc zastanowić się nad tym ile prawdy jest w tym co mówi się o tej diecie.

– Na diecie dukana można dużo schudnąć –

Prawdą jest, że dieta dukana pozwala szybko pozbyć się dodatkowych kilogramów. Spożywanie wysoko białkowych pokarmów daje szybko uczucie sytości, dzięki temu możemy zjeść znacznie mniej. Białko jednak jest podstawowym budulcem mięśni i dlatego możemy przybierać masę mięśniową a tym samym przybierać na wadze.

– Dietę dukana można stosować bez konsultacji z lekarzem, bo jest bezpieczna-

Nie jest to prawda. Nieumiejętne stosowanie tej diety może prowadzić do spustoszeń w naszym organizmie. Osoby cierpiące na różne dolegliwości nie powinny stosować tej diety, a już na pewno powinny skonsultować ten fakt z lekarzem. Odchudzając się pod okiem lekarza możemy szybciej schudnąć i uniknąć poważnych problemów zdrowotnych. Dla urozmaicenia jadłospisu możemy wykorzystywać różne przepisy w diecie dukana.

– Dzięki tej diecie możemy szybko stracić tkankę tłuszczową –

Raczej nie powinniśmy tak myśleć, gdyż może się okazać to mitem. Wszystko zależy od naszego organizmu. Najwięcej wagi tracimy podczas pierwszej fazy diety dukana. Niestety jest to tylko utrata wody i masy mięśniowej. Utrata tłuszczu następuje dopiero po około 10 dniach. Powinniśmy pamiętać, że utrata wagi będzie trwała jeśli nie będziemy szybko tracili kilogramów. Nasz organizm może spokojnie pozbyć się nadmiaru tłuszczu i nie będziemy odczuwać niepożądanych skutków.

Dieta ta jest skuteczna, jeśli w odpowiedni sposób do niej podejdziemy i stosujemy wszystkie zasady diety dukana. Możemy osiągnąć doskonały efekt, ale tylko stosując ją tak jak została przygotowana.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Diety i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *